Strona 1 z 36 Następny
 • Europejski Offices w 100% wynajęty

  Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield zakończyła proces komercjalizacji powierzchni biurowych w Europejskim. Wśród najemców tego stołecznego, zabytkowego, zrewitalizowanego obiektu znalazły się WeWork, Alior Bank Private Banking, redakcja Vouge Poland oraz cztery fundusze private equity. Właścicielem i inwestorem Europejskiego jest H.E.S.A.
  Więcej

 • Cushman & Wakefield z tytułem Najlepszej Agencji Nieruchomości komercyjnych na gali CIJ Awards 2018 w Polsce

  Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield otrzymała nagrodę Najlepszej Agencji Nieruchomości Komercyjnych podczas 17. polskiej edycji nagród CIJ.  Więcej

 • Cushman & Wakefield reprezentował HB Reavis w wynajmie 20 000 m kw. hotelowi NYX sieci Leonardo w warszawskim kompleksie Varso

  Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield reprezentowała HB Reavis przy wyborze operatora hotelowego i negocjacjach umowy najmu z hotelem pod marką NYX w kompleksie Varso Tower w Warszawie. Oficjalne otwarcie Varso Tower zaplanowano na 2020 rok.
  Więcej

 • Rynek centrów handlowych w Europie wkracza w fazę dojrzałą przy jednoczesnym spowolnieniu przyrostu nowej podaży

  • W pierwszej połowie 2018 roku oddano do użytku 1,0 mln m kw. nowej powierzchni w centrach handlowych – to o 10% mniej niż w analogicznym okresie rok wcześniej.
  • W pierwszym półroczu br. odnotowano spadek ilości powierzchni handlowej będącej w budowie o 11% rok do roku w całej Europie i o 25% rok do roku w Europie Zachodniej.
  • Zasoby powierzchni w europejskich galeriach handlowych wzrosły w pierwszej połowie 2018 roku do 166,2 mln m kw.
  • Jedna trzecia powierzchni w centrach handlowych Europy została wybudowana ponad 20 lat temu.

  Więcej

 • Awanse na kluczowych stanowiskach w dziale powierzchni biurowych Cushman & Wakefield w Polsce i Europie Środkowo – Wschodniej

  Na początku października br. w międzynarodowej firmie doradczej Cushman & Wakefield ogłoszono awanse na kluczowych stanowiskach w dziale powierzchni biurowych w Polsce i w regionie Europy Środkowo-Wschodniej (EŚW). Nowym szefem działu powierzchni biurowych w Polsce został Krzysztof Misiak, który wcześniej pełnił funkcję Dyrektora Sekcji Miast Regionalnych. Misiak będzie odpowiedzialny za zarządzanie działalnością operacyjną oraz integrację celów operacyjnych zespołu powierzchni biurowych w całej Polsce.

  Richard Aboo pozostanie szefem działu powierzchni biurowych w regonie Europy Środkowo-Wschodniej i będzie odpowiedzialny za rozwijanie wszystkich linii biznesowych firmy ze szczególnym uwzględnieniem coworkingu oraz nowych technologii na rynku nieruchomości komercyjnych (PropTech). Pozostanie on także głównym kontaktem w relacjach biznesowych z dotychczasowymi klientami w regionie EŚW.Richard Aboo związany jest z międzynarodową firmą doradczą Cushman & Wakefield od początku swojej kariery zawodowej w branży nieruchomości komercyjnych w Polsce. Przez ponad 20 lat był odpowiedzialny za przygotowywanie strategii biznesowej i rozwój działu powierzchni biurowych. Współpracował zarówno z właścicielami nieruchomości, jak i z najemcami zamykając umowy na ponad 1,2 milionów mkw. łącznie. W ostatnim czasie odpowiadał za kluczowe transakcje na warszawskim rynku biurowym m.in. Millenium Bank (18 500 mkw.), Citibank (18 500 mkw.) oraz WeWork (29 000 mkw.). Od 2016 roku Richard zajmuje się rynkiem Europy Środkowo-Wschodniej, gdzie pomaga wzmocnić pozycję firmy w zakresie współpracy z deweloperami biurowymi i kluczowymi najemcami. 

  Krzysztof Misiak związany jest z międzynarodową firmą doradczą Cushman & Wakefield od początku swojej kariery zawodowej w branży nieruchomości komercyjnych w Polsce. Od ponad 11 lat jest kluczowym członkiem zespołu w dziale powierzchni biurowych. Od listopada 2012 roku zarządzał Sekcją Miast Regionalnych w ramach działu biurowego i z powodzeniem wprowadził markę Cushman & Wakefield na główne rynki regionalne; ostatnio otworzył także lokalne biuro w Lublinie. Krzysztof stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci na polskim rynku nieruchomości komercyjnych. Uczestniczył w ponad 280 transakcjach najmu na 475 000 mkw. Wśród jego klientów znajdują się takie firmy jak: Capgemini, State Street, Infosys, Kemira, Brown Brothers Harriman, Thomson Reuters, Takeda, Generali, Millennium Bank, Unilever, Deloitte, Axa, Citi, Bank Handlowy i UPC.

  Zarówno Richard, jak i Krzysztof to znani na rynku eksperci i bardzo cenieni profesjonaliści. Dzięki ich doświadczeniu i konsekwencji w realizowaniu założonych strategii biznesowych udało się nam przez lata zbudować silne zespoły reprezentujące interesy naszych klientów na terenie całej Polski. Warto także podkreślić, że to również jedni z najbardziej lojalnych pracowników firmy Cushman & Wakefield, ponieważ są z naszą firmą od początku swoich zawodowych karier – powiedział Charles Taylor, dyrektor biura Cushman & Wakefield w Polsce.
  Więcej

 • Cushman & Wakefield nagrodzony za projekty zrealizowane dla Złotych Tarasów

  Wśród finalistów tegorocznej edycji konkursu PRCH Retail Awards znalazły się aż trzy projekty zrealizowane przez międzynarodową firmę doradczą Cushman & Wakefield dla Centrum Handlowego Złote Tarasy w Warszawie. Realizacje zostały wyróżnione spośród ponad 100 zgłoszonych projektów.
  Więcej

 • Novo Nordisk kolejnym najemcą The Park Warsaw

  Nowoczesny kompleks biurowy The Park Warsaw zyskał nowego najemcę. Novo Nordisk, znana duńska firma z sektora medycznego, zajmie biuro o łącznej powierzchni 1830 mkw. Przy wyborze nowej lokalizacji z najemcą współpracowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.
  Więcej

 • Udana transakcja Danfoss Power Solutions na Bielanach Wrocławskich

  Firma Danfoss Power Solutions podpisała umowę najmu 11 088 m kw. powierzchni biurowo-magazynowej w parku logistycznym Hillwood Wrocław I BIS. W transakcji, najemcę reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.
  Więcej

 • Sagittarius Business House z nowym zarządcą

  Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield została zarządcą wrocławskiego budynku biurowego Sagittarius Business House. Właścicielem obiektu jest Warburg-HIH Invest Real Estate (Warburg-HIH Invest).


  Więcej

 • Cushman & Wakefield będzie zarządzał portfelem nieruchomości biurowych Skanska o łącznej wielkości ponad 300 tys. mkw.

  Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield podpisała ramową umowę na zarządzanie 14 budynkami biurowymi należącymi do Grupy Skanska. Największe z nich to High Five A&B w Krakowie (36 700 mkw.) oraz Brama Miasta B w Łodzi (27 800 mkw.).
  Więcej

 • Hotel Trends Poland & CEE we współpracy z Cushman & Wakefield

  Międzynarodowy firma doradcza Cushman & Wakefield została partnerem merytorycznym 6. edycji dwudniowej konferencji Hotel Trends Poland & CEE organizowanej przez Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia wydawcę najstarszego i najpopularniejszego branżowego czasopisma „HOTELARZ”, skierowanego do inwestorów, właścicieli i kadry zarządzającej z branży hotelarskiej. Wydarzenie odbędzie się w dniach 26-27 listopada br. w hotelu Sofitel Warsaw Victoria. Podczas wieczornej gali towarzyszącej konferencji zostaną wręczone nagrody w konkursie HOTELARZ ROKU 2018.
  Więcej

 • Noc Wieżowców 3.0 za nami

  W ostatnią sobotę września ponad 2500 osób podziwiało Warszawę z okien i tarasów najwyższych budynków. Wszystko to było możliwe w ramach trzeciej edycji Nocy Wieżowców, której organizatorem jest portal NowaWarszawa.pl

  Noc Wieżowców to jedyne takie wydarzenie na świecie. W tym roku uczestnicy mogli zwiedzać najwyższe budynki w Warszawie po raz trzeci. Partnerem tegorocznej edycji był Cushman & Wakefield.

  W wydarzeniu objętym Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy wzięło udział 17 budynków w tym: Hotel Europejski, Cosmopolitan, Eurocentrum Office Complex, Intercontinental Warszawa, Intraco, Ilmet, Generation Park, Novotel, Rondo 1, Warsaw Spire, Prosta Tower, Warsaw Trade Tower, Złota 44, Leonardo Royal Hotel Warsaw (JM Tower), Westin, Holiday Inn Warsaw City Centre, Błękitny i Novotel.

  Wśród uczestników największym zainteresowaniem cieszył się Błękitny Wieżowiec przy placu Bankowym oraz 155 metrowej wysokości Cosmopolitan przy ulicy Twardej. Co ciekawe, na tegorocznej liście budynków, obok biurowców, dominowały hotele, a wśród nich marki, które zadebiutowały na stołecznym rynku hotelarskim m.in. Leonardo Royal Hotel Warsaw (JM Tower), Holiday Inn Warsaw City Centre.

  Najlepsze zdjęcia z nagrodami.

  Jak zwykle podczas Nocy Wieżowców osoby biorące udział w wydarzeniu wykonały tysiące zdjęć, które mają szanse na miano najlepszego zdjęcia tegorocznej edycji wydarzenia. Wystarczy opublikować zdjęcie z 3 hastagami: #nowawarszawa #nocwiezowcow #nocwiezowcow2018. Najciekawsze zostaną nagrodzone i zaprezentowane na wystawie pokonkursowej. Szczegóły dotyczące konkursu można znaleźć na profilu instagramowym organizatorów www.instagram.com/nowawarszawa

  Najpierw była Noc..

  Wszystko zaczęło się w 2015 roku. Dwóch miłośników Warszawy, nowoczesnej architektury i fotografii postanowiło zaprosić do swojego świata czytelników Nowej Warszawy. Tomasz Reich i Jakub Jurkowski – twórcy portalu NowaWarszawa.pl – postanowili udostępnić warszawiakom najwyższe piętra wieżowców. Nikt się wtedy nie spodziewał, że do udziału w wydarzeniu zgłosi się 45.000 osób! W ramach konkursów fotograficznych wybrano 1.500 szczęśliwców, którzy odwiedzili w sumie aż 11 wysokościowców. Utoworzone na Facebooku wydarzenie dotarło do ponad 2,5 mln osób.

  Warszawa z wysokości po raz drugi

  W październiku 2016 roku wieżowce przejęły kontrolę nad nocną Warszawą po raz drugi. W wydarzeniu objętym Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy wzięło udział 18 inwestycji, w tym: Błękitny, Central Tower, Cosmopolitan, Eurocentrum, Hilton, Intercontinental, Intraco, Marriott/Panorama Sky Bar, Millenium/Level 27, Novotel, Pałac Kultury i Nauki, Q22, Rondo 1, Warsaw Spire, Westin, Warsaw Trade Tower, Zebra Tower, Złota 44. Ponad dwukrotnie do 3.500 – zwiększyła się również liczba uczestników wydarzenia. W sumie chęć udziału w obu edycjach wyraziło 70.000 tysięcy osób.  Druga edycja Nocy Wieżowców znalazła się w przekazach medialnych ponad 700 razy!

  Na początku była Nowa Warszawa…

  Od samego początku organizatorem Nocy Wieżowców jest portal NowaWarszawa.pl. W krótkim czasie po założeniu serwis zgromadził duże grono wiernych czytelników: ponad 52.000 unikalnych użytkowników i ponad 130.000 odsłon miesięcznie. Jeszcze lepsze wyniki mają media społecznościowe Nowej Warszawy: Facebook ma 100.000 polubień a Instagram 70.000 obserwujących.

  Tegoroczna edycja Nocy Wieżowców odbyła się pod patronatem: Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy oraz Warsaw Tourism Organization Warsaw Convention Bureau.
  Więcej

 • WeWork w Europejskim

  WeWork, sieć oferująca powierzchnie i usługi oraz tworząca społeczności i posiadająca ponad 268 tys. członków na całym świecie, otworzy swoją najnowszą warszawską lokalizację w Europejskim. Europejski, dawniej Hotel Europejski, to budynek wielofunkcyjny, oferujący przestrzenie biurowe w standardzie A+ oraz handlowe. Właśnie tutaj działa także najbardziej reprezentacyjny hotel w Polsce, Raffles Europejski Warsaw.
  Więcej

 • Wzrost cen w hotelach Europy Środkowo-Wschodniej. Średnie ceny za pokój zbliżają się do historycznych maksimów, zapewniając wysoki zwrot z inwestycji.

  Hotele w Pradze, która jest piątym najchętniej odwiedzanym miastem w Europie, funkcjonują na niemal pełnych obrotach i odnotowują jedne z najwyższych wskaźników obłożenia. Podobnie przedstawia się sytuacja w innych krajach Europy Środkowej.
  Drugim największym rynkiem pod względem aktywności inwestorów była Polska, w której sfinalizowano 15 transakcji o łącznej wartości 402 mln euro.
  Więcej

 • Noc wieżowców 3.0

  Już 29 września powróci jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w Warszawie. Trzeci raz warszawiacy i turyści będą mogli podziwiać Warszawę nocą z najwyższych budynków w mieście. Noc Wieżowców to jedyne takie wydarzenie na świecie. Partnerem tegorocznej edycji jest Cushman & Wakefield.
  Więcej

 • KIDS&Co. z nowymi lokalizacjami w Łodzi i Krakowie

  Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield reprezentowała KIDS&Co. – ogólnopolskiego operatora dwujęzycznych przedszkoli i żłobków w dwóch transakcjach najmu na łączną powierzchnię blisko 1 000 mkw. Firma zajęła 458 mkw. w Budynku F krakowskiego kompleksu Enterprise Park oraz 493 mkw. w biurowcu Imagine realizowanym w Łodzi. Przedszkole z oddziałem żłobkowym w Enterprise Park działa już od września tego roku.
  Więcej

Strona 1 z 36 Następny