Strona 1 z 28 Następny
 • Globalny lider nieruchomościowy i polski startup łączą siły - Cushman & Wakefield i ShareSpace zrewolucjonizują rynek najmu powierzchni biurowych

  We wrześniu 2017 roku międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield zawarła umowę partnerstwa strategicznego z polskim startupem ShareSpace, dostrzegając szybki rozwój nowoczesnej infrastruktury biurowej dla startupów oraz małych i średnich firm w postaci biur coworkingowych, a także zmieniające się preferencje korporacji w zakresie najmu. Na podstawie podpisanej umowy obie firmy będą dążyły do rozwoju i promowania rozwiązań technologicznych i komercyjnych umożliwiających zawieranie transakcji elastycznego najmu powierzchni biurowych.
  Więcej

 • Northern Aerospace sp. z o.o. w SSE EURO-PARK MIELEC

  Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield odpowiadała za przygotowanie dokumentacji przetargowej wymaganej przy zakupie gruntu oraz uzyskaniu pozwolenia na działalność na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC w Podstrefie Trzebownisko dla firmy Northern Aerospace Sp. z o.o. Klient w ramach podpisanej umowy będzie prowadził działalność produkcyjną podzespołów lotniczych i stworzy co najmniej 55 miejsc pracy. Planowane nakłady inwestycyjne wyniosą ponad 43 mln zł, a termin zakończenia inwestycji przewidziano nie później niż w III kw. 2021 r.
  Więcej

 • Piotr Capiga - Zmiana funkcji biurowej sposobem inwestorów na zysk

  Warszawa, a w szczególności obszar na granicy Śródmieścia i Woli, jest obecnie wielkim placem budowy. Na terenie miasta w budowie jest ponad 700 tys. metrów kwadratowych biur. Duża aktywność deweloperów biurowych sprawia, że od kilku ostatnich lat średni współczynnik pustostanów w Warszawie oscyluje wokół 15%. O ile najpopularniejsze stołeczne biurowce są w stanie utrzymać prawie pełne wynajęcie, to w przypadku starszych obiektów biurowych, położonych w mniej atrakcyjnych lokalizacjach, a także nowych inwestycji o zawyżonych stawkach najmu, wskaźnik pustostanów może sięgać nawet kilkudziesięciu procent. Duża podaż nowych biur ogranicza możliwość spadku poziomu pustostanów. W związku z tym, część wynajmujących zaczęła rozważać wprowadzenie nowych rozwiązań, być może początkując nowy trend rynkowy.
  Więcej

 • Rockcastle kupuje ekskluzywne centrum handlowe w Białymstoku

  Firma Rockcastle Global Real Estate nabyła centrum handlowe Alfa Centrum w Białymstoku od Grupy JWK za ok. 92 mln euro. W transakcji kupującego reprezentowała firma doradcza Cushman & Wakefield, a sprzedającego CBRE.
  Więcej

 • Maciej Markowski - Poznaj TAMI – zmieniające się oblicze sektora technologii

  Firmy z sektora TAMI (technologii, reklam, mediów i usług informatycznych) od dawna wiodą prym w tworzeniu nowoczesnych i innowacyjnych biur. Jako pierwsze wprowadziły koncepcję activity based working, czyli możliwości wyboru miejsca pracy w zależności od wykonywanego zadania oraz wykorzystania biura do promowania marki oraz wartości firmy. Inne branże od niedawna zaczęły wdrażać podobny model funkcjonowania biur. Duże zmiany wprowadziły zwłaszcza innowacyjne firmy technologiczne, osiągające dzięki temu imponujące sukcesy.
  Więcej

 • Michał Sikora: Czy możemy mówić o rewolucji w przepisach o Specjalnych Strefach Ekonomicznych?

  Czy możemy mówić o rewolucji w przepisach o Specjalnych Strefach Ekonomicznych? Proponowane zmiany są ciekawe, nawet bardzo, tylko czy umiemy je wdrożyć tak, by nie wpłynęły one negatywnie na dynamiczny rynek inwestycji bezpośrednich?
  Więcej

 • Citi Service Center Poland dopełnia pierwszy budynek Generation Park

  Największy dotychczasowy najemca Generation Park, Citi Service Center Poland, wprowadzi się na pozostałą powierzchnię biurową w pierwszym budynku projektu Skanska. Dzięki ekspansji o dodatkowe 5 200 mkw. zespół centrum usług wspólnych Citi zajmie w sumie niemal 19 000 mkw., tworząc w Warszawie jedno z największych centrów tego typu Citi na świecie. W negocjacjach najemcę reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.
  Więcej

 • Firma Cushman & Wakefield zdobyła nagrodę w konkursie Investment & Green Building Awards w kategorii Brokera Inwestycyjnego Roku

  James Chapman, Partner w Dziale Rynków Kapitałowych w firmie Cushman & Wakefield otrzymał prestiżowy tytuł Brokera Inwestycyjnego Roku podczas siódmej edycji konkursu CEE Investment & Green Building Awards organizowanego przez EuropaProperty.com. Nagrody zostały wręczone firmom i osobowościom, które odnotowały najlepsze wyniki w minionym roku oraz wyróżniono najlepsze transakcje.
  Więcej

 • Nowy najemca w Centrum Królewska

  Kancelaria Dubiński Fabrycki Jeleński i Wspólnicy podpisała umowę najmu 738 mkw. w warszawskim budynku biurowym Centrum Królewska. W transakcji właściciela budynku, Grupę Rezydent, reprezentowała Dorota Mielke, Negocjator z Działu Powierzchni Biurowych w  międzynarodowej firmie doradczej Cushman & Wakefield. Kancelarii Dubiński Fabrycki Jeleński i Wspólnicy doradzała firma Skyline Real Estate.
  Więcej

 • Nowe promocje w Cushman & Wakefield

  Zarządzanie działem Marketingu oraz Rozwoju Biznesu powierzono Elizie Bingül oraz Karolinie Samczyńskiej-Fiślak.
  Więcej

 • Firma Cushman & Wakefield odpowiedzialna za zarządzanie projektem i kosztami dla marki KappAhl i Newbie w Galerii Północnej

  Dział Project & Development Services międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield był odpowiedzialny za nadzór nad przebiegiem inwestycji budowlanej oraz kontrolę kosztów przy pracach wykończeniowych w nowych sklepach marki KappAhl oraz Newbie w nowo otwartej Galerii Północnej.
  Więcej

 • Świat Książki w Centrum Handlowym Ogrody w Elblągu

  W ciągu najbliższych tygodni ogólnopolska sieć salonów oferująca szeroki wybór światowej i polskiej literatury, otworzy w CH Ogrody w Elblągu swoją nową księgarnię. Będzie to pierwszy salon tej marki w regionie elbląskim. Świat Książki zajmie lokal o powierzchni 130 mkw. na parterze galerii.
  Więcej

 • Nowy Partner w dziale nieruchomości hotelowych w Cushman & Wakefield

  Brien Giuntini z CBRE zostaje Partnerem w C&W w związku z dynamicznym rozwojem działu nieruchomości hotelowych w regionie EMEA.  Brien Giuntini, który dotychczas pełnił funkcję dyrektora w CBRE Hotels, dołączył do międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield jako Partner w dziale nieruchomości hotelowych na region EMEA.
  Więcej

 • Wellbeing@Work w Cushman & Wakefield

  W dniach 25-29 września br. międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield zakończyła pierwszą edycję programu WellBeing@Work, który ma na celu propagowanie wśród pracowników idei wellness i holistycznego podejścia do zdrowia. W ramach wydarzenia pracownicy brali udział w warsztatach edukacyjnych w zakresie zdrowego odżywiania, zarządzania emocjami (mindfulness), efektywnych technik radzenia sobie ze stresem, międzydziałowych warsztatach wymiany wiedzy, zajęciach jogi i medytacji oraz masażu.
  Więcej

 • Budynek Focus z certyfikatem BREEAM IN-USE

  Warszawski budynek biurowy FOCUS zlokalizowany przy Al. Ludowej 26 został wyróżniony certyfikatem BREEAM IN-USE International i uzyskał oceny „Excellent” i „Very Good”odpowiednio w kategoriach Building Management i Asset Performance. Audyt na zlecenie zarządcy budynku, międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield, przeprowadziła firma Sweco Consulting Sp. z o.o.
  Więcej

 • Instytucje finansujące z optymizmem patrzą w przyszłość na rynku europejskim

  Wzrost netto portfeli kredytowych dzięki zwiększeniu wolumenu nowych kredytów
  Niewielki wzrost wskaźników LTV; marże nadal rosną
  Nowe kredyty głównie na nieruchomości mieszkaniowe i logistyczne
  Możliwy wzrost stóp procentowych w najbliższych 12 miesiącach; rynek bliski maksymalnego poziomu
  Więcej

Strona 1 z 28 Następny