Strona 1 z 23 Następny
 • Polska nadal przyciąga uwagę inwestorów

  Wśród państw Europy Środkowo-Wschodniej Polska wciąż cieszy się największym zainteresowaniem inwestorów, którzy ulokowali na krajowym rynku 5,2 mld euro, czyli prawie połowę kapitału przypadającego na cały region w 2016 r. Świadczy to jednocześnie o wzroście aktywności inwestycyjnej w Polsce w ubiegłym roku o 5%. Według międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield, wobec niepewności co do wyniku nadchodzących wyborów w kluczowych krajach Europy i utrzymujących wyzwań związanych z Brexitem Polska i cały region Europy Środkowo-Wschodniej pozostaną ważnym celem w paneuropejskich strategiach inwestycyjnych.
  Więcej

 • Cushman & Wakefield zarządcą Grójecka Offices

  Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield została wybrana na zarządcę powstającego na warszawskiej Ochocie budynku Grójecka Offices. Nowy biurowiec pomieści 7400 mkw. powierzchni biurowej klasy A. Zlokalizowany jest przy ulicy Grójeckiej 206. Budynek zostanie oddany do użytku w II kwartale 2017 roku.
  Więcej

 • Czym kusi Służewiec?

  Przebudowa ulicy Marynarskiej oraz Domaniewskiej na warszawskim Służewcu od kilku miesięcy spędza sen z powiek użytkownikom zlokalizowanych tam biur. Inwestycja ta spowodowała spowolnienie ruchu samochodowego w rejonie Mokotowa. Czas dojazdu jeszcze się wydłużył, a warto zauważyć, że już wcześniej sytuacja na drogach dojazdowych do lokalnych biurowców nie wyglądała zbyt optymistycznie. W rezultacie część najemców ze względu na utrudnienia w ruchu podjęła decyzję o relokacji swoich biur w inne rejony miasta.
  Więcej

 • Galeria Północna rozwija ofertę dla najmłodszych i portfolio modowe – do najemców dołączają Boot Store i Carry

  Carry - polska marka oferująca odzież w stylu casual dla kobiet, mężczyzn i młodzieży oraz Boot Store - dystrybutor szerokiej gamy obuwia dziecięcego to kolejni najemcy Galerii Północnej. W obu transakcjach wynajmującego reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield. W ostatnim miesiącu sfinalizowano łącznie 10 umów. Obiekt skomercjalizowany jest już w 80%. Pierwsze lokale zostały przekazane już w ręce najemców. Swoje lokale odebrały już m.in. Cinema City, Enel – Med i Hamleys.
  Więcej

 • Najlepsza obsługa klienta na rynku

  Z przyjemnością informujemy, że działy powierzchni biurowych oraz przemysłowych i logistycznych polskiego biura firmy Cushman & Wakefield otrzymały najwyższe noty w badaniu poziomu obsługi klienta przeprowadzonym przez prestiżowy ogólnopolski dziennik o tematyce gospodarczej „Rzeczpospolita”.
  Więcej

 • Duży wzrost aktywności inwestycyjnej w Europie Środkowo-Wschodniej pomimo odwrotnego trendu na całym kontynencie

  W przeciwieństwie do trendu ogólnoeuropejskiego łączna wartość transakcji inwestycyjnych w regionie w 2016 r. wzrosła o 11% do 11 mld euro
  Inwestorzy zagraniczni reprezentujący kapitał afrykański i azjatycki zaczęli inwestować więcej niż inwestorzy z Ameryki Północnej
  Stopy kapitalizacji nadal się zmniejszają ze względu na wolumen inwestowanego kapitału, a w 2017 r. dalsza kompresja może się utrzymać wobec większej aktywności inwestycyjnej w porównaniu z prognozami dla całej Europy  Więcej

 • Zurich Insurance Company wybiera ASTRIS

  Firma Zurich Insurance Company Ltd (Spółka Akcyjna), oddział szwajcarskiej grupy ubezpieczeniowej, podpisała umowę najmu na około 1000 m kw. powierzchni biurowej w powstającym przy Rondzie Polsad w Krakowie biurowcu ASTRIS. Około stu pracowników firmy Zurich wprowadzi się do nowego biura w drugim kwartale tego roku. Wynajmującego reprezentowała firma Cushman & Wakefield, a najemcę firma JLL.
  Więcej

 • Global Services TV w biurowcu Karolkowa Business Park

  Asbud Group podpisała kolejną umowę najmu w biurowcu Karolkowa Business Park. Do nowoczesnego budynku, zlokalizowanego w sąsiedztwie stacji drugiej linii metra – Rondo Daszyńskiego, wprowadziła się firma Global Services TV, która zagospodaruje 346 m kw. powierzchni. Tym samym biurowiec został już skomercjalizowany w 87%. W transakcji najemcę reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

  Więcej

 • Zespół Zarządzania Projektami i Doradztwa Cushman & Wakefield zrealizował projekty na ponad 200 tys. m kw. w 2016 roku

  Dział Zarządzania Projektami i Doradztwa międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield zrealizował w 2016 roku w Polsce ponad 35 zleceń dotyczących projektów biurowych, handlowych, przemysłowych i rekreacyjnych o łącznej powierzchni ponad 200 tys. m kw.
  Więcej

 • Biuro innowacyjnej firmy

  Innowacja stała się w biznesie niemal obsesją. Trudno się zresztą dziwić – sytuacja zmienia się nieustannie, nowe produkty i nowi gracze na rynku powodują, że nikt nie może się czuć pewnie. W ostatnich latach wszystko zostało wywrócone do góry nogami, a stało się tak za sprawą firm założonych w ostatnich dwóch dziesięcioleciach: Netflix (1997), Google (1998), LinkedIn (2002), Facebook (2004), Spotify (2006), Airbnb (2008), Uber (2009), Snapchat (2011), Tinder (2012). Urządzenie BlackBerry zastąpiło Nokię, by ustąpić smartfonom Apple, Apple może zostać zastąpione przez markę, której nazwy jeszcze nawet nie znamy.
  Więcej

 • PORF opublikował dane dotyczące rynku biurowego w miastach regionalnych za IV kwartał 2016 roku

  Polish Office Research Forum opublikował dane za czwarty kwartał 2016 r. dotyczące rynku powierzchni biurowych w ośmiu głównych miastach regionalnych w Polsce (Kraków, Wrocław, Trójmiasto, Katowice, Poznań, Łódź, Szczecin, Lublin). Dane rynkowe, które są przygotowywane wspólnie przez zespół analityków, dotyczą zasobów nowoczesnej powierzchni biurowej, nowych obiektów oddanych do użytkowania, liczby i wielkości transakcji najmu oraz ilości powierzchni niewynajętej.
  Więcej

 • Certyfikat BREEAM IN-USE dla Sienna Center

  Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield odpowiadała za przeprowadzenie audytu i uzyskanie wyróżnienia BREEAM IN-USE International 2015 dla warszawskiego kompleksu biurowego Sienna Center. W procesie certyfikacji obiekt otrzymał oceny „Very Good” za Asset Performance i „Excellent” za Building Management. Właścicielem obiektu jest CA IMMO.
  Więcej

 • Cushman & Wakefield reprezentowała Aluplast w wynajmie 10 000 m kw. powierzchni magazynowej od firmy Logicor

  Aluplast sp. z o.o., największy na polskim rynku dostawca systemów okiennych z PVC, podpisał umowę najmu 10 000 m kw. powierzchni magazynowo-przemysłowej w centrum dystrybucyjnym Logicor Poznań III. Podczas negocjacji najemcę reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.
  Więcej

 • BREEAM IN-USE “Very Good” dla Saski Point

  Zlokalizowany przy ul. Marszałkowskiej 111 w Warszawie, budynek biurowy Saski Point otrzymał certyfikat BREEAM IN-USE International na poziomie „Very Good” w kategoriach „Building Management” oraz „Asset Performance”. Obiektem w imieniu CA IMMO zarządza Cushman & Wakefield.
  Więcej

 • RECE Group sprzedała portfel 8 nieruchomości funduszowi Arcona Property Fund

  Grupa deweloperska Real Estate Central Europe sfinalizowała sprzedaż 8 obiektów handlowo-usługowych o łącznej powierzchni ponad 16 tys. m kw. holenderskiemu funduszowi inwestycyjnemu Arcona Property Fund. Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield reprezentowała w transakcji sprzedającego nieruchomości.
  Więcej

 • Cushman & Wakefield i Veritas Brown przedłużają współpracę w Kazachstanie i Gruzji

  21 grudnia 2016 r. – Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield przedłużyła umowę o współpracę z biurem stowarzyszonym Veritas Brown działającym na terenie Kazachstanu i Gruzji. Od stycznia 2017 r. firma Veritas Brown będzie funkcjonować pod marką Cushman & Wakefield.
  Więcej

Strona 1 z 23 Następny